wtorek, 30 listopada 2021

Kermode

Serdeczne podziękowania na ręce Pana Jakuba z Łodzi za wrześniową darowiznę, oraz Krystynie za comiesięczną cegiełkę :-) Wszelkie wpłaty zaksięgowane na Julcinym subkoncie w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" przeznaczamy tradycyjnie na turnus rehabilitacyjny w przyszłym roku 💗💙
 
Powoli Fundacja kończy księgowanie odpisów 1% przekazanego przez Was wiosną. I o ile darowizny są zawsze imienne i wiemy kto jest darczyńcą, o tyle wszelkie wpłaty 1% (ubiegłoroczną decyzją Ministerstwa Finansów) trafiają najpierw do Centrum Kompetencyjnego Rozliczeń w Bydgoszczy, stamtąd - bez wskazania Urzędu Skarbowego z którego wpłynął odpis - zbiorczymi przelewami do poszczególnych Organizacji Pożytku Publicznego i dopiero tutaj na subkonta podopiecznych. W praktyce jeden podpis urzędnika ograniczył wgląd każdej z fundacji w źródła przekazywanych środków, a nam odebrał możliwość indywidualnych podziękowań za przekazany 1%. Trudno się kopać z koniem.
 
Sumarycznie zatem - Kochani - dziękujemy Wam za ubiegły rok rozliczeniowy, za pamięć o Julce i kibicowanie Jej w dążeniu do przełamywania barier fizycznych i intelektualnych. Za Waszą wrażliwość, każde dobre słowo, uśmiech i motywowanie nas do jeszcze intensywniejszej pracy nad Julką, sobą i... oswajaniem świata ;-)


(fot. Jola Błasiak-Wielgus)
Ona jest wyjątkowa. Niepowtarzalna, jak biały niedźwiedź czarny. Potrafi zaskoczyć aksjomatycznym podejściem do życia. Nie dalej jak tydzień temu, gdy leżałem złożony lumbago, przytuliła mnie, po czym zapytała:
- I co? Lepiej już Tato?
- Tak Juleczko, lepiej.
- To zawsze pomaga.
- ...

To zawsze pomaga ;-)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz